Teisinis pranešimas
EFSA interneto svetainėje pateikiamai informacijai taikoma:
- atsakomybės ribojimo pareiškimas;
- saitų politika;
- pranešimas apie autorių teises;
- pareiškimas dėl konfidencialios informacijos.
Atsakomybės ribojimo pareiškimas
Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) administruoja šią svetainę, kad pagerintų visuomenės prieigą prie informacijos apie jos veiklą ir iniciatyvas. Siekiame, kad ši informacija būtų tiksli ir pateikta laiku. Informuokite apie pastebėtas klaidas ir mes pasistengsime jas kuo greičiau ištaisyti.
EFSA neprisiima jokios atsakomybės (įskaitant, bet neapsiribojant jokiais tiesioginiais ar netiesioginiais nuostoliais ar žala, kuri gali atsirasti jums ir (arba) bet kuriai kitai trečiajai šaliai) dėl informacijos šioje svetainėje, įskaitant informaciją, susijusią su skelbiamais dokumentais. EFSA negali būti laikoma atsakinga už klaidas, netikslumus ar neatitikimus, susijusius su jos interneto svetainėje pateiktais tekstais, kurie skiriasi nuo jos atsakingų valdymo institucijų oficialiai priimtų, išduotų ar patvirtintų mokslinių ir administracinių dokumentų. Jei priimtas tekstas nesutampa su EFSA interneto svetainėje viešai skelbiamu dokumentu, priimtas tekstas visada bus viršesnis.
EFSA interneto svetainėje pateikiama informacija:
- atspindi jos priėmimo arba patvirtinimo dieną turimą informaciją ir žinias;
- nebūtinai yra išsami, išbaigta, tiksli ar atnaujinta;
- negali būti laikoma profesionalia ar teisine konsultacija (jeigu norite gauti konkretų patarimą, visada kreipkitės į tinkamos kvalifikacijos specialistą).
Mes siekiame užtikrinti, kad techninių trikdžių būtų kuo mažiau. Tačiau kai kurie mūsų svetainėje pateikti duomenys ar informacija galėjo būti parengti ar susisteminti rinkmenose ar naudojant formatus, kuriuose gali būti klaidų, todėl negalime garantuoti, kad dėl šių problemų nesutriks svetainės veikimas ar neatsiras kitų nesklandumų.
EFSA neprisiima jokios atsakomybės už šias problemas, su kuriomis susiduriama naudojantis šia svetaine ar kitomis su ja susietomis išorės svetainėmis.
Šiuo atsakomybės ribojimo pareiškimu nesiekiama apriboti EFSA atsakomybės už bet kokių reikalavimų, nustatytų galiojančioje nacionalinėje teisėje, pažeidimą ir panaikinti pareigų, kurias privaloma vykdyti pagal minėtą teisę.
Saitų politika
EFSA ragina organizacijas ir asmenis kurti saitus į jos interneto svetainę. Saitai neturėtų:
- būti naudojami šmeižikiškai;
- būti pateikiami taip, kad būtų galima suprasti, jog EFSA pritaria kokiam nors komerciniam produktui ar paslaugai, moksliniam ar administraciniam rezultatui arba informacijai ar tekstui, atsižvelgiant į jo paskelbimo kontekstą;
- klaidinti kitos svetainės naudotojus dėl turinio šaltinio. EFSA turėtų būti visiškai pripažinta kaip atitinkamų dokumentų šaltinis arba autorius;
- būti rodomi kartu su reklama.
Kai kuriuose EFSA puslapiuose pateikiami saitai į kitas išorių šalių interneto svetaines, kurių EFSA nekontroliuoja ir už kurias EFSA neatsako. Į kitą interneto svetainę pateikiamas saitas neturėtų būti laikomas EFSA pritarimu tam turiniui. Spustelėjus saitą ir apsilankius kitoje interneto svetainėje, naudotojams taikomos naujoje interneto svetainėje galiojančios taisyklės.
Pranešimas apie autorių teises
Autorių teisės © taikomos visam šios interneto svetainės turiniui, nebent nurodyta kitaip: Europos maisto saugos tarnyba (EFSA). Pakartotinis naudojimas leidžiamas su sąlyga, kad EFSA yra pripažinta medžiagos šaltiniu.
Kalbant apie atskirus dokumentus, pirmiau aprašytam bendram pakartotinio naudojimo principui gali būti taikomos specialios sąlygos, kaip nurodyta atskiruose pranešimuose dėl autorių teisių. Naudotojams patariama remtis šiais atskirais pranešimais dėl autorių teisių.
EFSA logotipas yra išimtinė Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) nuosavybė ir yra įregistruota pagal Paryžiaus konvencijos dėl pramoninės nuosavybės saugojimo 6ter straipsnį. Jį naudoti draudžiama be išankstinio raštiško EFSA leidimo.
Pareiškimas dėl konfidencialios informacijos
Vadovaudamasi savo steigimo teisės aktais, t. y. Reglamentu (EB) Nr. 178/2002 (toliau – Maisto teisės reglamentas), su pakeitimais, padarytais 2021 m. kovo 27 d. įgyvendinant Reglamentą (EB) Nr. 1381/2019 (toliau – Skaidrumo reglamentas), EFSA savo veiklą maisto teisės srityje vykdo labai skaidriai. Tai reiškia, kad dėl visų įgaliojimų ir paraiškų, kuriuos Tarnyba gavo 2021 m. kovo 27 d. arba vėliau ir kuriems taikomas Skaidrumo reglamentas, EFSA savo interneto svetainėje viešai skelbia informaciją, nurodytą Maisto teisės reglamento 38 straipsnio 1 dalyje arba taikytinuose Sąjungos teisės aktuose, išskyrus atvejus, kai ji laikoma konfidencialia pagal Maisto teisės reglamento 39–39e straipsnius arba taikytinus Sąjungos teisės aktus.
Pagal Maisto teisės reglamento 39 straipsnio 2 dalį pareiškėjo prašymu informacija gali būti laikoma konfidencialia, jei pareiškėjas įrodo, kad atskleidus informaciją gali būti padaryta didelė žala jo interesams. Prašymai laikyti informaciją konfidencialia gali būti teikiami tik tais atvejais, kai informacija aiškiai nurodyta Maisto teisės reglamento 39 straipsnio 2 dalies a–d punktuose ir 39 straipsnio 3 dalyje pateiktame galutiniame teigiamame sąraše, kaip nurodyta EFSA praktinių skaidrumo ir konfidencialumo priemonių priedėlyje (toliau – EFSA praktinės priemonės). 39 straipsnio 2 dalies a–d punktų ir 39 straipsnio 3 dalies nuostatos nedaro poveikio 39 straipsnio 4 dalies a ir b punktų nuostatoms, susijusioms su informacijos atskleidimu, kai būtina imtis skubių veiksmų žmonių sveikatai, gyvūnų sveikatai ar aplinkai apsaugoti, pavyzdžiui, ekstremaliose situacijose, arba informacijai, kuri yra Tarnybos pateiktų mokslinių darbų išvadų, įskaitant mokslines nuomones, dalis ir kuri yra susijusi su numatomu poveikiu žmonių sveikatai, gyvūnų sveikatai ar aplinkai.
Pagal 38 straipsnio 1a dalį a) mokslinių duomenų, tyrimų ir kitos paraiškų patvirtinamosios informacijos, įskaitant papildomą pareiškėjų pateiktą informaciją, taip pat kitų mokslinių duomenų ir informacijos, kuriais grindžiami Europos Parlamento, Komisijos ir valstybių narių prašymai parengti mokslinio darbo dokumentą, įskaitant mokslinę nuomonę, b) informacijos, kuria grindžiami Tarnybos moksliniai rezultatai, įskaitant mokslines nuomones, atskleidimu nedaromas poveikis:
- galiojančioms taisyklėms dėl intelektinės nuosavybės teisių, kuriose nustatomi apribojimai dėl tam tikro atskleistų dokumentų ar jų turinio panaudojimo;
- nuostatoms, kuriomis apsaugomos novatorių investicijos į informacijos ir duomenų, kuriais grindžiamos atitinkamos paraiškos suteikti leidimą, rinkimą (duomenų išimtinumo taisyklės).
Atsižvelgiant į šio teisinio pranešimo sąlygas ir laikantis kitų privalomų apribojimų, numatytų taikytinuose teisės aktuose, Tarnybos interneto svetainėje pateiktą informaciją, dokumentus ir duomenis galima visiškai arba iš dalies atsisiųsti ir atspausdinti, jei naudotojas sutinka su taikomomis sąlygomis ir, visų pirma, EFSA neprisiima jokios atsakomybės už bet kokį informacijos, dokumentų ar duomenų naudojimą.
Įgaliojimams ir paraiškoms, kuriuos Tarnyba gavo iki 2021 m. kovo 27 d., toliau taikomos skaidrumo ir konfidencialumo nuostatos, išdėstytos iki Skaidrumo reglamento įsigaliojimo galiojusios Maisto teisės reglamento redakcijos 38 straipsnyje ir 39 straipsnio 1 dalyje.
Informacijos, dokumentų ir duomenų, paskelbtų ar kitaip pateiktų EFSA interneto svetainėje, portale „OpenEFSA“ arba su EFSA susietose interneto svetainėse, atgaminimui, platinimui ar tolesniam naudojimui gali būti taikoma apsauga pagal intelektinės nuosavybės teisių reglamentus arba kitus taikytinus teisės aktus, o jų naudojimas negavus išankstinio atitinkamos informacijos, dokumentų ir duomenų teisės (-ių) subjekto (-ų) leidimo gali pažeisti atitinkamo (-ų) teisės (-ių) subjekto (-ų) teises.