Skip to main content

Õigusteave

EFSA veebisaidil sisalduva teabe suhtes kehtivad järgmised klauslid:

  • lahtiütlus;
  • linkimise põhimõtted;
  • autoriõiguse märge;
  • konfidentsiaalset teavet käsitlev teade.

Lahtiütlus

Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) haldab seda veebisaiti, et parandada üldsuse juurdepääsu teabele ameti tegevuse ja algatuste kohta. Meie eesmärk on tagada, et see teave on õigeaegne ja täpne. Püüame leitud vead võimalikult kiiresti parandada.

EFSA ei vastuta mis tahes kahju eest (muu hulgas teile ja/või mis tahes muule kolmandale isikule tekkida võiva otsese või kaudse kahju eest), mis tuleneb käesoleval veebisaidil olevast teabest või on sellega seotud, sealhulgas teabest, mis on seotud ameti avaldatavate dokumentidega. EFSAt ei saa pidada vastutavaks vigade, ebatäpsuste ega vastuolude eest tema veebisaidil kättesaadavates tekstides, välja arvatud need teaduslikud ja haldusdokumendid, mille ameti juhtorganid on ametlikult vastu võtnud, väljastanud või kinnitanud. Kui vastuvõetud teksti ja EFSA veebisaidil üldsusele kättesaadava muu dokumendi vahel on lahknevusi, tuleb alati lähtuda vastuvõetud tekstist.

EFSA veebisaidil olev teave:

  • kajastab teavet ja teadmisi, mis olid olemas teksti vastuvõtmise või kinnitamise kuupäeval;
  • ei pruugi olla kõikehõlmav, täielik, täpne ega ajakohane;
  • ei ole mõeldud professionaalse ega õigusliku nõuandena (konkreetsete nõuannete saamiseks tuleb pöörduda pädeva spetsialisti poole).

Püüame minimeerida tehnilistest tõrgetest põhjustatud katkestusi. Samas võib osa andmeid või teavet meie veebisaidil olla loodud või liigendatud failides või vormingutes, mis ei ole veatud, mistõttu ei ole võimalik tagada, et teenuses ei esine katkestusi ega muid samalaadseid probleeme.

EFSA ei vastuta probleemide eest, mis tekivad selle veebisaidi või lingitud väliste saitide kasutamisel.

Käesoleva lahtiütluse eesmärk ei ole piirata EFSA vastutust asjakohaste riiklike õigusaktide nõuete täitmisel ega välistada vastutust juhtudel, kui vastutust ei saa nende õigusaktide alusel välistada.

Linkimise põhimõtted

EFSA innustab organisatsioone ja üksikisikuid looma linke oma veebisaidile. Linkimise puhul ei ole lubatud:

  • siduda linke laimava sisuga;
  • esitada linke selliselt, et jääb mulje, nagu EFSA toetaks mis tahes kaupa või teenust, teadus- või haldusväljundit või teavet või teksti, millega seoses link avaldatakse;
  • esitada linke nii, et see viib teise veebisaidi kasutajad teabe allika osas eksiarvamusele. EFSA-le tuleb selgelt viidata kui vastavate dokumentide allikale või autorile;
  • esitada linke reklaamide hulgas.

Mõnel EFSA lehel on lingid kolmandate isikute hallatavatele veebisaitidele, mille üle EFSA-l puudub kontroll ja mille eest EFSA ei vastuta. Lingid teistele veebisaitidele ei tähenda tingimata, et EFSA kiidab nende sisu heaks. Kasutajate suhtes, kes klõpsavad lingil ja külastavad teist veebisaiti, kohaldatakse sellel teisel veebisaidil kehtivaid põhimõtteid.

Autoriõiguse märge

Autoriõigus ©: kui ei ole sätestatud teisiti, kuulub käesoleva veebisaidi kogu sisu autoriõigus Euroopa Toiduohutusametile (EFSA). Sisu reprodutseerimine on lubatud, tingimusel et EFSA-le viidatakse kui materjali allikale.

Üksikdokumentide puhul võivad eespool kirjeldatud reprodutseerimise üldpõhimõtte suhtes kohalduda eritingimused, mis on esitatud neis dokumentides sisalduvates konkreetsetes autoriõiguse märgetes. Kasutajatel soovitatakse lähtuda nendest konkreetsetest autoriõiguse märgetest.

EFSA logo on Euroopa Toiduohutusameti (EFSA) ainuomand ja see on registreeritud tööstusomandi kaitse Pariisi konventsiooni artikli 6 ter alusel. Logo kasutamine ilma EFSA eelneva kirjaliku loata on keelatud.

Konfidentsiaalset teavet käsitlev teade

Kooskõlas EFSA asutamismäärusega – määrus (EÜ) nr 178/2002 (edaspidi „üldised toidualased õigusnormid“), mida on muudetud läbipaistvuse määrusega (EL) 2019/1381 (alates 27. märtsist 2021 jõustunud muudatused) – tagab toiduohutusamet toidualaste õigusnormide valdkonnas oma tegevuse võimalikult suure läbipaistvuse. See tähendab, et kõik alates 27. märtsist 2021 ametile laekunud volitused ja taotlused, mille suhtes kohaldatakse läbipaistvuse määrust, avaldatakse veebisaidil teabe hulgas, mis on sätestatud üldiste toidualaste õigusnormide artikli 38 lõikes 1 või kohaldatavates ELi õigusaktides, välja arvatud juhul, kui üldiste toidualaste õigusnormide või kohaldatavate ELi õigusaktide kohaselt on tegemist konfidentsiaalse teabega.

Üldiste toidualaste õigusnormide artikli 39 lõikes 2 on sätestatud, et taotleja taotluse korral võib amet heaks kiita teabe konfidentsiaalsena käsitlemise, kui selle teabe avaldamine võib taotleja tõendite kohaselt tema huvisid olulisel määral kahjustada. Konfidentsiaalsustaotlusi võib esitada üksnes seoses teabega, mis on sõnaselgelt esitatud üldiste toidualaste õigusnormide artikli 39 lõike 2 punktides a–d ja lõikes 3 sisalduvas lõplikus positiivses loetelus, mis on esitatud EFSA läbipaistvuse ja konfidentsiaalsuse praktilise korra (edaspidi „EFSA praktiline kord“) lisas. Artikli 39 lõike 2 punktide a–d ning lõike 3 sätted ei piira sama artikli lõike 4 punktide a ja b sätete kohaldamist, mis käsitlevad teabe avalikustamist juhul, kui tuleb võtta kiireloomulisi meetmeid inimeste või loomade tervise või keskkonna kaitseks, näiteks hädaolukordades, ning teavet, mis on osa teadusandmete järeldustest (sealhulgas ameti teaduslikud arvamused) ja mis on seotud eeldatava mõjuga inimeste või loomade tervisele või keskkonnale.

Artikli 38 lõike 1a kohaselt avalikustatakse a) teadusandmed, uuringud ja taotlusi toetav muu teave, sealhulgas taotlejate esitatud lisateave, samuti muud teadusandmed ja teave, mis toetavad Euroopa Parlamendi, komisjoni ja liikmesriikide esitatud teadusväljunditaotlusi, sealhulgas teaduslike arvamuste taotlusi, ning b) teave, millel põhinevad ameti teadusväljundid (sealhulgas teaduslikud arvamused), ilma et see piiraks järgmiste normide kohaldamist:

  1. kehtivad intellektuaalomandit reguleerivad õigusnormid, millega piiratakse avalikustatud dokumentide või nende sisu teatavaid kasutusviise;
  2. liidu õigusnormid, millega kaitstakse novaatorite investeeringuid asjaomaseid loataotlusi toetava teabe ja andmete kogumiseks (edaspidi „andmete ainuõiguse normid“).

Kooskõlas käesolevas õigusteabes esitatud tingimustega ning kohaldatava õigusega ette nähtud muude siduvate piirangutega on lubatud ameti veebisaidilt teavet, dokumente ja andmeid tervikuna või osaliselt alla laadida ja printida, tingimusel et kasutaja mõistab kohaldatavaid tingimusi ja eelkõige seda, et EFSA ei vastuta veebisaidilt pärit teabe, dokumentide või andmete mis tahes viisil kasutamise eest.

Volituste ja taotluste suhtes, mille amet sai enne 27. märtsi 2021, kohaldatakse jätkuvalt üldiste toidualaste õigusnormide artikli 38 ja artikli 39 lõike 1 sätteid sellisel kujul, nagu need olid enne läbipaistvuse määruse jõustumist.

OpenEFSA portaalil või EFSAga seotud veebisaitidel postitatud või muul viisil kättesaadavaks tehtud teabe, dokumentide ja andmete suhtes võidakse kohaldada intellektuaalomandi õigusi käsitlevate määruste või muude kohaldatavate õigusaktide kohast kaitset ning nende kasutamine ilma teabe, dokumentide ja andmete õiguste valdaja(te) eelneva loata võib rikkuda asjaomas(t)e õigusevaldaja(te) õigusi.